Dragoste

#despartire cuplu #despartire #povesti #povesti neplacute #despartiri

3 povesti despre cele mai neplacute moduri de a fi parasit

Cand incepi o noua relatie, ultimul lucru la care te gandesti este sfarsitul. Nu stii daca se va intampla, cand si mai ales ce motive ti se vor invoca. Nici macar nu-ti trece prin cap ca finalul ar putea fi unul desprins parca din filmele de comedie.

Cand incepi sa te gandesti, totusi, la incidenta unui sfarsit, iti imaginezi ca acesta va fi romantic, dramatic, de poveste. Insa in cele mai multe cazuri, despartirile nu sunt deloc asa. Iata povestile catorva persoane care au fost parasite in cele mai neasteptate si neplacute moduri cu putinta.

Despartirea prin telefon

Orice femeie considera ca merita un "ramas bun" rostit fata in fata, nicidecum transmis de la kilometri distanta.

"In vara dinainte sa incep facultatea, iubitul meu, care era cu 4 ani mai mare decat mine, mi-a cerut sa-i fiu sotie. Ne-am logodit, totul parea sa mearga perfect. Intr-o zi, din senin, am primit un sms cu mesajul'Nu mai pot face asta'. L-am intrebat la ce se refera, mi-a spus ca era vorba despre relatia noastra, despre faptul ca si-o imaginase altfel, mi-a insirat motivele pentru care nu-si mai dorea sa fie cu mine, totul prin mesaje pe telefon", povesteste Amalia C. (31 de ani)

Separarea in preajma unui eveniment important

Dupa ce faci un compromis pentru relatia voastra, te astepti la un "te ador", nicidecum la un "adio".

"Fostul meu iubit s-a despartit de mine chiar inainte sa-i cunosc parintii. Trebuia sa iesim impreuna cu ei si chiar cu putin timp inainte de a pleca de acasa, mi-a dat vestea. Dupa care am fost nevoita sa particip si sa zabovesc 3 ore intr-un restaurant, cu el si cu ai lui", relateaza Ioana B. (23 de ani)

Actul disparitiei

Cum ar fi iubitul tau sa dispara, pur si simplu, din peisaj?

"Dupa ce fusesem singura timp de un an, am sarit in "piscina" intalnirilor si s-a intamplat ca una din cunostintele mele sa ma prezinte fratelui ei. Mi s-a parut un tip grozav, avea toate atributele pe care mi le puteam dori de la un barbat. I-am cunoscut familia, am facut planuri sa mergem in calatorii si alte asemenea lucruri specifice indragostitilor. Dar intr-o zi mi-a trimis un mesaj in care ma invita la cina, sa vorbim despre viitorul relatiei noastre si sa imi explice ca el nu este pregatit sa se implice emotional. Am fost intelegatoare si i-am spus ca s-ar putea sa fie o neintelegere la mijloc si ca ar trebui, intr-adevar, sa comunicam. Nu mi-a mai raspuns niciodata si a disparut complet din peisaj", isi aminteste Emilia T. (29 de ani).

Sursa foto: iamthatgirl.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dragoste

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Sfatul expertului