Dragoste

#mesaj iubire #sms #facebook #iubire #dragoste

25 de mesaje pe care sa i le trimiti ca sa i arati ca il/o iubesti

Moda scrisorilor de dragoste s-a pierdut odata cu avansarea tehnologiei. Acum, printr-un sms, un mesaj pe Whatsapp sau pe Facebook poti transmite rapid orice iti doresti. Poti face inclusiv o scurta declaratie de dragoste sau poti starni dorinta partenerului prin cateva cuvinte bine tintite.

Poti face un experiment si impreuna cu partenerul de viata, timp de o luna, sa va transmiteti zi de zi cate un mesaj prin care sa va aratati iubirea. Va deveni la un moment dat destul de dificil sa transmiti mesaje origininale, sa gasesti ceva nou de spus in fiecare zi. Tocmai aici e sarea si piperul. Cu cat te straduiesti mai mult, cu atat vei descoperi lucruri mai interesante despre partener.

Spre exemplu, ii poti spune zilnic ce apreciezi la el/a. Evident, in fiecare zi trebuie sa fie ceva diferit. Sau poti sa ii scrii zilnic cate o amintire pe care o ai legata de relatia voastra.

Pentru momentele in care vei fi in pana de idei, iti oferim cateva sugestii, astfel incat sa iti duci cu brio la indeplinire experimentul.

- Vreau doar sa stii ca ma gandesc la tine.

- Ma bucur ca existi in viata mea.

- Ce as putea face pentru a-ti face ziua mai usoara/frumoasa? Vreau sa te ajut.

- M-am gandit la tine toata ziua.

- De abia astept sa te vad.

- Mi-a placut la nebunie sa petrec seara/noaptea/dimineata cu tine.

- Sunt mandru/a de tine ca muncesti atat de mult.

- Mi-as dori sa fii langa mine in momentul acesta.

- Simplu fapt ca ma gandesc la tine ma face sa zambesc.

- Te astept acasa cu ceva bun de mancare.

- Sper ca stii cat de mult te apreciez pentru tot ceea ce faci.

- Ghici ce! Te iubesc mai mult decat orice pe lume!

- Nu-mi pot imagina viata fara tine.

- Iti amintesti prima noastra intalnire / primul sarut / nunta / etc? As mai face-o odata, atat de mult mi-a placut!

- Iti multumesc pentru toata increderea ta.

- Ador viata de cand suntem impreuna.

- Noaptea trecuta a fost uimitoare! Sper sa repetam experienta.

- Ai castigat un masaj cand te intorci acasa in asta seara.

- Imi pare rau, ai avut dreptate.

- Imi cer iertare daca m-am comportat ciudat. Da-mi voie sa ma revansez.

- Stiu ca nu fac intotdeauna lucruri bune, dar ma straduiesc pentru ca te iubesc. Iti multumesc ca ai rabdare cu mine.

- Si acum imi vine sa rad de ceea ce ai spus aseara.

- Imi pregatesc bratele ca sa-ti oferi o imbratisare lunga si calda atunci cand ajungi acasa. Iti sugerez sa faci acelasi lucru.

- Doamne, nu ma mai face sa ma gandesc la tine. Am treaba!

- Ai grija cum conduci!

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dragoste

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Sfatul expertului