Dragoste

#femei #barbati #ganduri #minciuna #adevar

20 de lucruri pe care barbatii le gandesc, dar nu le spun niciodata

Comunicarea in relatiile amoroase are limite stricte pentru barbati. Afla care sunt cele 20 de lucruri pe care barbatii le gandesc, dar nu ti le spun niciodata.

Barbatii vor recunoaste cu greu ca esti mai buna decat ei in domeniile considerate "masculine” si au si alte mici secrete fata de tine. Chiar daca aveti o relatie buna, bazata pe comunicare si respect reciproc, nu te astepta sa-ti spuna intotdeauna adevarul, mai ales in prima parte a relatiei.

Vezi care sunt secretele din spatele declaratiilor lui prin care vrea sa para adesea mai curajos si mai nepasator decat este de fapt.

Afla care sunt cele 20 de lucruri pe care cei mai multi barbati le gandesc, dar nu ti le spun niciodata:

 

1  Stiu ca eu gresesc de data asta, dar nu pot sa cedez pentru ca nu vreau sa ma crezi un pampalau.

2  Stii comediile alea cu Ryan Reynolds de care ma tot plang ca ma obligi sa le vad? Nu sunt asa rele, as putea sa vad una si diseara.

3  Indiferent de cate ori iti desfac sutienul, tot am emotii de fiecare data.

4  Folosesc deodorantul tau chiar daca are fluturasi pe ambalaj si miroase a vanilie.

5  M-am gandit serios cu care dintre prietenele tale m-as combina daca noi ne-am desparti si am ales-o.

6  De primele 50 de ori cand ma vezi gol, imi sug burta.

7  Oare crezi ca e prea mica? Sper ca macar e mai mare ca a ultimului tau iubit.

8  Nu vreau sa platesc eu consumatia la restaurant si in club atat de des pe cat o fac.

9  Tatal tau ma sperie si acum.

10  Daca pleci dimineata sa faci jogging, probabil ca ma voi masturba pana te intorci.

Un studiu citat de Glamour.com arata ca barbatii sunt tentati in proportie de 47% sa se masturbeze dimineata, atunci cand partenera lor ii lasa singuri.

11  Adesea, imi place de o femeie mai mult decat ii arat.

12 Conduci mult mai prudent decat mine. Nu-mi fac griji cand iti imprumut masina.

13  Cand se apropie ziua ta, iti umblu in geanta ca sa verific buletinul. Stiu ca te superi rau daca uit de ziua ta de nastere.

14  N-as putea spune ca sunt expert in anatomia ta feminina.

15  Daca iei tu ultima bere, te iert, dar nu uit.

16  Nu sunt prea atent la prezervativ . Sper ca iei tu pastile.

17  Imi place cand esti tu deasupra si faci toata treaba.

18  Daca ma bati la jocul meu video preferat, fii pregatita sa ma impaci!

19  Te-ai cam ingrasat. Las-o mai moale cu deserturile.

20  Daca imi speli de pe acum sosetele si chilotii, nu mai am niciun motiv sa te iau de nevasta.

 
Ti-ai prins pe picior gresit iubitul sau sotul si a recunoscut o minciuna inofensiva? Spune-ne ce stii ca gandeste barbatul tau, dar nu vrea sa recunoasca.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dragoste

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Top

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: A sti sa fii cu tine insuti

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu

Pune o intrebare