Dragoste

#divort #cuplu #vorbe usturatoare

10 vorbe usturatoare despre divort care-ti vor inmuia sufletul

Exista anumite expresii, anumite declaratii si, pur si simplu, vorbe care vizeaza anumite rascruci din viata care-ti pot schimba starea de spirit cand le citesti. Iata cateva astfel de vorbe despre divort!

1. Divortul este intotdeauna o veste buna. Poate suna ciudat, dar e perfect adevarat pentru ca nicio casnicie reusita nu se termina cu divort – Louis Ck, comediant

2. E nevoie de doua persoane ca sa distrugi o casnicie – Margaret Trudeau, scriitoare

3. Unicul moment in care eu si sotia mea am avut orgasm simultan a fost atunci cand am semnat actele de divort – Woody Allen, actor si director de film

4. Daca esti suficient de curajos incat sa spui “Adio”, viata te va recompensa cu un nou “Buna ziua” – Paulo Coehlo, scriitor

5. Unicul lucru mai greu de imaginat decat a PLECA este a RAMANE – Elizabeth Gilbert, scriitoare

Continuarea pe Lyla.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dragoste

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Sfatul expertului