Relatii

#ce urasc barbatii #relatie barbat femeie #gelozie #caracter #machiaj

7 barbati spun ce nu suporta la femei. Invata din experienta lor!

Femeile, pe cat de atragatoare sunt pentru barbati, pe atat de respingatoare se pot dovedi. Dragalaseniile exagerate, hainele nepotrivite pe care le poarta ori machiajul strident sunt doar cateva dintre lucrurile pe care barbatii sustin ca nu le suporta atunci cand vine vorba despre reprezentantele sexului frumos.

Iata ce spun cativa dintre barbatii intervievati de welovedates.com despre ceea ce nu le place la o femeie:

"Prea mult machiaj. Nu-mi plac femeile care par ca si-au dat cu un strat de glet pe fata. Nu zic, putin este ok, arata ca femeia este ingrijita, ca e atenta cu ea, dar ce e mult strica. Ma mai enerveaza si femeile care refuza sa manance atunci cand mergem sa cinam pe motiv ca se ingrasa, apoi se duc eventual acasa si golesc frigiderul. O igiena proasta este iar respingatoare: respiratia urat mirositoare, dintii urati sau parul i exces. Nu-mi plac nici femeile care se cred super-sexy, dar arata mai degraba ca Miss Piggy."

"Sa se ameteasca repede de la bautura. Sa nu fie interesata de lucruri noi, sa invete cate ceva, sa nu fie curioasa. Si nu-mi plac nici femeile care sunt mofturoase la mancare si care refuza sa manance cate ceva doar pentru ca n-au mai gustat niciodata."

"Nu-mi place cand fetele vorbesc ca si copiii, cand se schimonosesc sau apeleaza la dragalasenii care dau dovada de imaturitate. Si nici cele care care devin dependente de barbat."

"Femeile care poarta haine mult prea scurte sau prea mulate pentru formele trupului lor si care scot in evidenta parti ale corpului care ar trebui lasate mai degraba la libera imaginatie a barbatilor. Nu-mi plac nici femeile portocalii, adica cele care poarta un fond de ten intr-o nuanta prost aleasa ori care au folosit prea multa crema autobronzanta. Si nici femeile care poarta tocuri foarte mari, desi stiu ca nu pot merge cum trebuie pe ele. In plus, ma enerveaza unghiile mult prea lungi."

"Lucrurile cele mai neatractive la o femeie sunt, din punctul meu de vedere.... Citeste aici marturia completa despre lucrurile care-i scot din minti pe barbati in ceea ce priveste comportamentul femeilor.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Daniela Irimia: Cele 3 moduri prin care comunicam zi de zi

Expertul Acasa.ro Daniela Irimia, trainer de dezvoltare personala

Pune o intrebare