Dragoste

#lenjerie intima #pozitii sexuale #dorinte barbati sex

6 lucruri la care ravnesc barbatii in timpul sexului

Sexul nu este nici pe departe atat de simplu si mecanic pentru barbati precum cred unele femei. Pana si urmasii lui Adam au nevoie de stimulente speciale in pat, precum un compliment sau un strop de tandrete in plus.

Barbatii nu sunt intotdeauna asi ai comunicarii intre asternuturi, dimpotriva: cu cat iti lasi partenerul sa isi interiorizeze trairile, cu atat mai greu ii va fi sa iti transmita acele lucruri la care ravneste in timpul sexului. Iar cand barbatul pe care il iubesti este prea timid pentru a-si impartasi fanteziile, nu iti ramane decat sa ii intuiesti nevoile.

Din fericire, un sondaj efectuat de faimoasa revista Cosmopolitan iti dezvaluie o buna parte din dorintele unui barbat in pat, preluate din marturisirile mai multor respondenti care s-au confesat publicatiei

1 Cuvintele soptite

Pe un loc fruntas in lista lucrurilor la care viseaza barbatii in timpul sexului se afla cuvintele soptite suav de partenera, indiferent de cat de "indraznete" sau inocente ar fi.

"Vorbitul murdar face ca banala pozitie a misionarului sa fie cu adevarat salbatica. Practic, am libidoul unui adolescent cand iubita mea imi spune lucruri obraznice" – Danny D.

2 Zgomotele

Fara doar si poate, zgomotele sunt binevenite in pat, daca intrebi un barbat. Doar ca ele nu trebuie sa fie disimulate, ci cat se poate de firesti: "Nu te preface, dar geme usor, este foarte incitant", te sfatuieste Max T.

3 Femeia deasupra

Foarte incitant pentru barbati este sa isi vada partenera oferindu-le un adevarat spectacol atunci cand se afla deasupra, chiar daca penetrarea propriu-zisa nu aduce la fel de multa placere ca in alte pozitii: "Este foarte ciudat sa-i spun 'treci deasupra', dar chiar imi place sa imi vad iubita punand in scena un adevarat show acolo sus", sustine Joe L.

4 Complimentele

Nu doar femeile sunt stimulate puternic de complimente, barbatii tanjesc dupa vorbe frumoase cel putin la fel de mult. Iata ce spune Tyler N. despre dorinta lui secreta in pat: "Poate ca suna penibil, dar complimentele ma excita cel mai mult. Nu cele siropoase si exagerate precum 'esti imens', insa imi place sa aud ca o atrag si ca arat bine".

5 Lenjeria intima

Pentru multi barbati, nuditatea completa ajunge sa fie plictisitoare. Un bun combustibil pentru imaginatie este ca o femeie sa lase o piesa de lenjerie sa ii acopere trupul: "Lasa pe tine lenjeria intima in timpul sexului. La ocazii speciale, prietena mea renunta la tot, cu exceptia jartierei. Arata ca un model de la Victoria's Secret", marturiseste Tim H.

6 Deschiderea catre lucruri noi

Dezinvoltura este o alta calitate pe care barbatii si-o doresc, in secret, de la partenera intima. Disponibilitatea de a incerca lucruri noi este foarte incitanta pentru sexul tare: "Fii dispusa sa faci orice, fara motiv. Odata am intrebat-o pe prietena mea sa incercam o pozitie sexuala foarte ciudata. Chiar daca nu ne-a iesit miscarea, mi s-a parut foarte sexy ca a incercat", povesteste Cooper L.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dragoste

Expertul Acasa.ro, psiholog Elena Done: Identitatea de sine

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: 10 ani in plus sau 10 ani cu plusuri?

Experti Familie & Relatii

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: Copiii nu trebuie sa fie atenti, copiii trebuie sa fie curiosi!

Experti Familie & Relatii

Sfatul expertului

Top

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu: A sti sa fii cu tine insuti

Expertul Acasa.ro, psiholog Daniela Nicoleta Dumitrescu

Pune o intrebare